Kompakt Türbin

Kompakt türbinler; hidroelektrik santral denildiğinde akla ilk gelen maliyet ve çevre kirliliğinin aksine 1MW güce kadar tasarlanmış ekonomik, çevre dostu mini hidroelektrik santrallerdir. Kompakt türbinlerin müşterilere en büyük yararı en düşük güç üretiminde bile en uygun geri ödeme süreli bir enerji santrali olmasıdır. Kompakt türbine talep olduğunda ‘ne kadarlık bir enerji hangi amaç için isteniyor’ sorusunun cevabı doğru olarak belirlenmelidir. Kompakt türbinler enerji nakil hatları ile ulusal enerji şebekesine bağlanabildiği gibi yerel olarak bir kasabanın, bir yerleşim bölgesinin veya büyük bir fabrikanın enerji ihtiyacını karşılamak için de kullanılabilir. 1 MW’lık bir güç 1.000 nüfuslu 200 evin enerji ihtiyacını karşılamak için yeterlidir.

Kompakt türbinler tamamen ön montaj ile kurulum imkanı sağlamaktadır. Fabrikada mekanik ve elektriği konteyner içine alınarak hazır edilen santral, beton kaide ve bir mobil vinç ile birkaç saat içerisinde devreye alınma imkanı sunar. Kabin seçenekleri müşteriye bırakılarak sonraki zamanlarda da güç artırımlarında kolayca büyüyebilen kabinler ile çözüm sağlanır.  Böylece bu sistemler kademeli yatırıma da olanak sağlarlar.

Ülkemiz kompakt hidroelektrik santrallerin kullanılabilirliği bakımından oldukça zengindir. Özellikle içme suyu hatlarında basınç kırıcılar yerine de uygulanan sistem milli servetin boşa gittiği yerlerde artı kazanç sağlamaktadır.

Tek bir ağaç bile kesilmeden uygulanabilen Kompakt türbinleri Marbeyaz Makine olarak tasarladık, geliştirdik ve kullanıcıların hizmetine sunduk.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEKTEN ÇEKİNMEYİN

Daha iyi gelecek ve iş için,
Şimdi başlayalım